Marzec

Beltaine & Glendalough: Muzyka i taniec

Beltaine & Glendalough: Muzyka i taniec

14 marca 2015,godz. 18.00

Zespół Beltaine jest jednym z najciekawszych zjawisk polskiej muzyki folkowej. Różnorodność osobowości i doświadczeń muzyków składa się na wyjątkowe dźwiękowe eksperymenty. Żywiołowe koncerty grają nie tylko w Polsce, ale i na odległych częściach globu ? zobaczyć można było ich choćby w USA, Meksyku i Malezji. Z kolei zespołó Glendalough jest najdłużej działającym zespołem tańca irlandzkiego na Śląsku. Od 2003 roku nieprzerwanie występuje przed  polską i zagraniczną publicznością, zarówno na dużych festiwalowych scenach, jak i na kameralnych klubowych pokazach. Do dziś trzon grupy stanowią członkowie-założyciele.

 

Widowisko odbędzie sie w ramach Weekendu Kultury Irlandzkiej – St. Patrick Day

 

14 marca 2105 r. godz. 18.00

Sala Koncertowa przy Zespole Szkół Muzycznych

ul. Wawel 2 w Sosnowcu

 

Bilety w cenie 15 zł.

dostępne od 17. lutego 2015 r w:

Centrum Informacji Miejskiej i

Energetycznym Centrum Kultury

 


 

Koncert Kameralny ? Sonaty Fletowe

Marzec 17 @ 17:0019:00

 

Serdecznie zapraszamy na Koncert Kameralny na flet poprzeczny i fortepian.

_DSC7959c

Martyna Klupś-Radny ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fletu prof. Zbigniewa Kamionki. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu pod kierunkiem Tomasza Walczaka, oraz studia licencjackie w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fletu prof. Zbigniewa Kamionki. Uczestniczyła w wielu kursach na których pobierała lekcje u flecistów: Wally Hasse, Łukasza Długosza, prof. Janosa Balinta , prof. Jerzego Mrozika, prof. Kazimierza Moszyńskiego, dr Ewy Murawskiej, dr hab. Elżbiety Woleńskiej. Brała też udział w warsztatach kameralnych prowadzonych przez prof. M. Szwajger- Kułakowską.
Laureatka konkursów Ogólnopolskich i Międzynarodowych m. in. : I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych w Belgradzie, I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzycznej w Krasiczynie.
Laureatka III nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych w Sosnowcu, I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Fletowym w
Sochaczewie, a także na Ogólnopolskich Przesłuchaniach uczniów klas Instrumentów Dętych Drewnianych w Bydgoszczy. Martyna jest także laureatką II nagrody na XI Europejskim Konkursie ?Mendelsohn Cup? we Włoszech i I nagrody na IV Międzynarodowym Konkursie ?Giovanni Musicisti? w Treviso. W 2013roku została laureatką II nagrody na VII Ogólnopolskim Konkursie Fletowym we Wrocławiu. W 2014r. otrzymała I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Sztokholmie i została finalistką Międzynarodowego Konkursu Fletowego ?Dinu Lipatti w Bukareszcie? Ponadto Martyna Klupś-Radny odniosła liczne sukcesy w muzyce kameralnej. Do najważniejszych należą: finał I Ogólnopolskiego Konkursu Duetów z fortepianem w Warszawie, I nagroda w kategorii zespołów kameralnych trio na XII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego, Izabelin- Łomianki / Warszawa, wyróżnienie na XIV Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych w Jaworze, a także otrzymała dyplom honorowy na Międzynarodowym Konkursie ?TIM? w Paryżu.
Flecistka uzyskała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne w latach 2007-2008. W 2010 r. została stypendystką programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ?Młoda Polska? . W kolejnych latach 2012/2013 otrzymała stypendium niemieckiej fundacji Jutting , a także stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W Roku 2013 Martyna Klupś-Radny otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów.
Martyna brała udział w wielu projektach m. in. oprawa muzyczna ? występ solowy w Auli Uniwersytetu im. A. Mickiewicza; org. UAM i Archidiecezja Poznańska, a także wykonała recital solowy w cyklu ? Młodzi laureaci w Wadze?. W 2013r. Miała okazję wystąpić na wręczeniu prestiżowych nagród dla dziennikarzy w klubie pod Gruszą w Krakowie. Ponadto koncertuje w wielu ośrodkach kulturalnych w Polsce i za granicą. W tym roku została wydana pierwsza płyta flecistki nagrana wraz z wybitną pianistką Iwoną Popławską-Zimowską. Jest to płyta kameralna z sonatami fletowymi. W szerokim repertuarze Martyny Klupś-Radny znajdują się utwory epok od baroku po muzykę XX wielu. Są to dzieła solowe, a także kameralne.

 

Iwona Popławska ? Zimowska ? fortepian

 6 iwona Popławska Zimowska

Urodzona w 1976 roku W Krakowie. Absolwentka studiów magisterskich w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu doc. Ewy Wolak ? Moszyńskiej. W roku 2005 uzyskała stopień doktora sztuki w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka w specjalności fortepian. Uczestniczyła  w  kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów: Paula Goulda, K. H. Kammerlinga, Kevina Kennera, Jana Staniendę, Wandę Wiłkomirską, Wally Hasse, Helmutha Rillinga, Andreę Darzina oraz Tabeę Zimmermann (kursy kameralne oraz solistyczne).

 

 

Jako kameralistka angażuje się w wiele projektów muzycznych, uczestnicząc w festiwalach muzycznych oraz koncertach kameralnych na terenie kraju.

Obecnie jest wykładowcą w Katedrze Kameralistyki Akademii Muzycznej w Krakowie oraz prowadzi klasę fortepianu w Szkole Muzycznej I stopnia w Sobolowie.

 

Zapraszamy na

www.martynaklupsradny.pl

Istnieje możliwość zakupu płyt CD po koncercie.

 


 

Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny ?WIOSNA Z FORTEPIANEM?

 19 Marzec 2015 r.

?Wiosna z Fortepianem?

To ogólnopolski konkurs pianistyczny dla uczniów szkół muzycznych I stopnia,
którego celem jest konfrontacja młodych i utalentowanych pianistów w atmosferze przyjemności muzykowania.
Tegoroczny konkurs odbędzie się w dniu 19 marca 2015 r.

W dniu 19 marca 2015 r. w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny „Wiosna z Fortepianem”. W Konkursie udział wezmą młodzi i utalentowani uczniowie szkół muzycznych I stopnia z całej Polski. Wszystkich melomanów muzyki fortepianowej serdecznie zapraszamy na uroczysty Koncert Laureatów, który odbędzie się 19 marca 2015r. o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu, ul. Wawel 2.

Więcej informacji na stronie konkursu: www.wiosnazfortepianem.pl

 

Organizatorami Konkursu są:

– Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu.

– Fundacja im. E. J. Wydmańskich

 http://www.wiosnazfortepianem.pl/


 

Narodowy Balet Ukrainy VIRSKI

Narodowy Balet Ukrainy VIRSKI

22 marca 2015,godz. 15.00

Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu jeden z najlepszych zespołów arty stycznych świata. Już od chwili swego powstania w 1937 r.  wzbudzał olbrzymie emocje wśród widzów, nie tylko za sprawą artystycznej awangardy i wizjonerskich pomysłów, ale przede wszystkim za perfekcjonizm. Tradycyjne tańce ludowe w nowych choreografiach : Hopak, Sestry, Lalki czy My z Ukrainy otrzymały  ponadczasowy status niedoścignionego wzoru połączenia folkloru z współczesnością przy użyciu niepowtarzalnego kolorytu, ekspresji i dynamiki. Mistrzostwo artystów i przebogaty repertuar doprowadzają  widzów do stanów euforycznych, co setki razy było podkreślane przez prestiżowe pisma w ponad 70. krajach.

 

Zapraszamy serdecznie ? gwarantowane niezapomniane przeżycia.

 

22. marca 2015, godz. 15.00

Sala Koncertowa przy ZSM

ul. Wawel 2, w Sosnowcu

 

 

Bilety do nabycie w Energetycznym Centrum Kultury

oraz w Centrum Informacji Miejskiej

od dnia 3. marca 2015, od godz. 16.00

(limit:  6 szt.)

bilety: 15 zł.

 

 

Koncert charytatywny operetkowo-musicalowy ? ?Podaruj mi oddech?

Marzec 23 @ 18:0020:00

23.03 o godzinie 18:00 zapraszamy na charytatywny koncert operetkowo-musicalowy, połączony ze zbiórką do puszek, z której cały dochód przeznaczony będzie dla Piotra Raczyńskiego. Nie zabraknie również kawy i słodkiego poczęstunku. Zachęcamy do wzięcia udziału i wsparcia tej akcji, pomóżmy Piotrkowi w walce o nowe płuca!

piotr

 

http://www.tvs.pl/informacje/piotr-raczynski-walczy-z-mukowiscydoza-potrzebne-sa-pieniadze-na-przeszczep-pluc